Моделі замків РАДЛОК з позначенням в назві «М» додатково мають функцію «Майстер-ключ» і, відповідно, додатковий шостий ключ, який має як візуальне відміну від основних ключів (пофарбована в червоний колір головка ключа або весь ключ іншого кольору), так і відмінність у кодової комбінації. При покупці такого замку функція «Майстер-ключ» активована.
Існує 2-а різних умов потрібно використовувати «Майстер-ключ»: сигнальний і плавний.
1. Сигнальний режим. В цьому режимі майстер ключ працює вільно, тобто робить як робочий, так і холостий півоберти, а робочий ключ може здійснювати лише робочий напівоберт. Іншими словами, якщо ввімкнено «Майстер-ключ» в сигнальному режимі основний ключ може спрацьовувати лише при введенні в замок в певному положенні. В іншому випадку він не зможе обертатися в замку. Це вкрай незручно, але це зроблено навмисно, щоб користувач завжди знав, в якому стані знаходиться замок і дезактивувати функцію «Майстер-ключ» при відсутності потреби в ній (наприклад, після установки замку в двері третьою особою). Після дезактивації функції «Майстер-ключ» сам майстер ключ перестає відкривати або закривати замок, а основний ключ починає працювати вільно.
2. Плавний режим. В цьому режимі як майстер ключ, так і основний ключ працюють вільно, тобто роблять як робочий, так і холостий півоберти. Після дезактивації функції «Майстер-ключ» сам майстер ключ перестає відкривати або закривати замок, а основний ключ продовжує працювати вільно.

Принцип роботи функції «Майстер-ключ» в замках РАДЛОК на перший погляд може здатися незручним, адже для його активації і дезактивації необхідно виймати замок з дверей. Але насправді не все так уже й погано, адже функція «Майстер-ключ», як показує практика, задіюється один-два рази: при установці замку і при можливому в майбутньому ремонті. Весь інший час замок функціонує на основних ключах. Але в такій конструкції є своя вигода. Вона дуже проста, що позитивно відбивається на вартості замка і на його експлуатаційних характеристиках, адже в простій конструкції нічому ламатися і нічому заклинювати. А крім усього іншого в даній системі «Майстер-ключ» перекодування з майстер ключа на основний і назад є поворотна, з можливістю багаторазового задіяння, і, працюючи в сигнальному режимі функції «Майстер-ключ», замок постійно сигналізує господареві про це.

Також незручним може здатися і той факт, що для роботи функції «Майстер-ключ» задіяна проміжна пластина АЗК і при її перевстановлення на іншу сторону замку необхідно спочатку дезактивувати, а потім знову активувати функцію «Майстер-ключ». Але знову ж таки, це робиться один раз і за правилами, встановленими виробником замку РАДЛОК, переустановку АЗК при наявності функції «Майстер-ключ» повинен здійснювати продавець, оскільки саме в момент продажу відбувається перевірка працездатності замку, всіх його ключів, додаткових функцій і наявності самої АЗК.

Увага! Обов’язково дезактивують функцію «Майстер-ключ» після установки замку.

Дезактивація функції «Майстер-ключ»:

1. Замок повинен знаходитися в руках, а не в двері, тому спочатку потрібно викрутити гвинти з лицьової планки замку і вийняти замок з дверей (це краще робити при висунутому ригелі).

2. Вставити в замок майстер або основний ключ і повернути його на 90 ° при здійсненні робочого півоберту в положення, при якому ригель замку висунутий з корпусу приблизно наполовину.

3. Розкрутіть і вийняти з замка утримує гвинт з червоною головкою. Функція «Майстер-ключ» дезактивована.

УВАГА!

Не можна викручувати ніяких інших гвинтів, крім як гвинта з червоною головкою. Він чітко позначений і до того ж слабо закручений, тому викручувати його дуже легко.
Зберігати утримує гвинт потрібно разом з майстер ключем в окремому пакеті для можливого подальшого використання.

Активація функції «Майстер-ключ»:

1. Замок повинен знаходитися в руках, а не в двері, тому спочатку потрібно викрутити гвинти з лицьової планки замку і вийняти замок з дверей (це краще робити при висунутому ригелі).

2. Вставити в замок основний ключ і повернути його на 90 ° при здійсненні робочого півоберту в положення, при якому ригель замку висунутий з корпусу приблизно наполовину.

3. Вставити утримує гвинт з червоною головкою в єдине відкритий отвір на корпусі замку до упору і легко закрутити його приблизно на 4-е обороту до легкого затягування. Функція «Майстер-ключ» активована.

Увага! Заборонено сильне закручування утримує гвинта в корпусі замку, щоб уникнути часткової деформації останнього.

Перевстановлення АЗК при наявності функції «Майстер-ключ»

При перевстановленні АЗК на іншу, відмінну від заводської установки, сторону замку необхідно спочатку дезактивувати, а потім знову активувати функцію «Майстер-ключ».

1. Дезактивація функції «Майстер-ключ».

2. Повторне АЗК.

3. Активація функції «Майстер-ключ».

Увага! Дана перевстановлення здійснюється тільки при наявності основного ключа. При наявності тільки майстер ключа це дозволено робити тільки фахівцеві!

Перевстановлення АЗК при наявності тільки майстер ключа

Якщо все-таки у Вас в руках замок РАДЛОК з функцією «Майстер-ключ» і тільки майстер ключ до нього, а Вам потрібно перевстановити АЗК на іншу сторону, то потрібно утримувати майстер ключ провернути на 90 ° при здійсненні робочого півоберту і при наполовину висунутому ригелі як при викручування і витягуванні утримує гвинта з замку, так і при подальшому відкручування АЗК (АЗК можна до цього попередньо відкрутити).

Далі, продовжуючи утримувати майстер ключ провернути на 90 °, потрібно вставити утримує гвинт з протилежного боку в отвір крізь весь корпус до упору. Тільки після цього можна повертати майстер ключ і виймати його з замку. Після цього, утримуючи утримує гвинт викруткою, необхідно з протилежного боку притулити до корпусу замку правильно орієнтовану АЗК, легко, приблизно на 4-е обороту, закрутити утримує гвинт і закріпити саму АЗК. Якщо в цьому процесі зробити щось не так, то замок ні в якому разі не зламається. Відбудеться лише передчасна дезактивація функції «Майстер-ключ».

UA